website statistics Science fiction - PDF Books Online
Hot Best Seller

Science fiction

Availability: Ready to download

Najnowsza powieść Jacka Dukaja, pierwotnie opublikowana w ramach antologii o tym samym tytule, nagrodzona Nagrodą im. Jerzego Żuławskiego oraz nominowana do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Książka stanowi hołd dla całego gatunku science fiction i jego najważniejszych aspektów. Dostępna w ramach pakietu BookRage: http://bookrage.org


Compare

Najnowsza powieść Jacka Dukaja, pierwotnie opublikowana w ramach antologii o tym samym tytule, nagrodzona Nagrodą im. Jerzego Żuławskiego oraz nominowana do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Książka stanowi hołd dla całego gatunku science fiction i jego najważniejszych aspektów. Dostępna w ramach pakietu BookRage: http://bookrage.org

30 review for Science fiction

 1. 5 out of 5

  Lukasz

  To było intensywne! Powieść-matrioszka, w której narracje zawierają się w sobie jak warstwy cebuli, a narratorzy – wrzuceni w gorące palenisko dukajowego umysłu – skwiercząc zmieniają się w postaci. Wszystko to, podlane gorącym sosem wydarzeń z bliskiej przyszłości, nieco parzy w język przy pierwszym kontakcie. Jednak po chwili refleksji okazuje się, że pozostawiło satysfakcjonujący aromat i trudno o nim zapomnieć. Smaczne!

 2. 5 out of 5

  Jakub

  Bardzo elegancko napisane - rekurencyjna konstrukcja, precyzyjnie dobrane sformułowania, zgrabnie przycięta forma. Podobało mi się bardzo to co Dukaj tutaj zrobił, widać że historia została starannie zaplanowana i wykreślona bezbłędnie. Jestem ciekaw jak równie dobre by to było bez tej ekspozycji pod koniec (historia Marsa).

 3. 4 out of 5

  Przemysław

  Nie zrozumiałem większości tego opowiadania, a do tej pory rozumiałem bez większych problemów wszystkie Dukaje. Nieustannie miałem wrażenie, że postacie rozmawiają ze sobą ponad moją głową, przerzucają się aluzjami i odniesieniami, do których nie mam dostępu, a skomplikowane tematy są podane w tekście w formie tak skondensowanej, że dla mnie aż niezrozumiałej. Za dużo poziomów, za dużo rekursji, za dużo metadyskusji. W dodatku bardzo zmęczył mnie styl. Spróbuję zrewidować ocenę, gdy przeczytam p Nie zrozumiałem większości tego opowiadania, a do tej pory rozumiałem bez większych problemów wszystkie Dukaje. Nieustannie miałem wrażenie, że postacie rozmawiają ze sobą ponad moją głową, przerzucają się aluzjami i odniesieniami, do których nie mam dostępu, a skomplikowane tematy są podane w tekście w formie tak skondensowanej, że dla mnie aż niezrozumiałej. Za dużo poziomów, za dużo rekursji, za dużo metadyskusji. W dodatku bardzo zmęczył mnie styl. Spróbuję zrewidować ocenę, gdy przeczytam po raz drugi - może zrozumiem więcej. (Lub nie, jeśli sądzić po tym, że autor cytuje w "Science Fiction" T.S. Eliota, którego też nie rozumiem.)

 4. 4 out of 5

  Kuba Bożanowski

  Przewrotna meta-książka, światotwórstwo do n-tej potęgi i faktycznie ładny ukłon (ale też chyba trochę puszczenie oka) do samego gatunku. Minusik za nie trzymającą się tak do końca kupy, mimo iż na pierwszy rzut oka piękną Główną Teorię. W każdym razie jest się nad czym pozastanawiać, a to lubię. :)

 5. 4 out of 5

  Baczek

  za przeproszeniem, baniak zryty.

 6. 4 out of 5

  Piotr

  Dziwna książka. Historia pisarza i jego książki, co ciekawe - same fragmenty powieści w powieści prawie w ogóle mnie nie interesowały, ale same rozważania - jak zwykle mistrzowskie.

 7. 5 out of 5

  Krzysztof

  Trochę fantastycznonaukowe "Osiem i pół", trochę dukajowska "Ziemia jałowa". Miałem problem z wejściem, ale ostatecznie to bardzo satysfakcjonująca literatura. Trochę fantastycznonaukowe "Osiem i pół", trochę dukajowska "Ziemia jałowa". Miałem problem z wejściem, ale ostatecznie to bardzo satysfakcjonująca literatura.

 8. 4 out of 5

  Dany Hoffman

 9. 5 out of 5

  Kajetan

 10. 4 out of 5

  Andrzej Biedroń

 11. 4 out of 5

  Tomasz

 12. 4 out of 5

  Mateusz

 13. 4 out of 5

  Maciek

 14. 5 out of 5

  UnnamedReader

 15. 5 out of 5

  Antura

 16. 4 out of 5

  Michal

 17. 4 out of 5

  Marta

 18. 5 out of 5

  Hanna

 19. 4 out of 5

  -00-

 20. 5 out of 5

  Michal

 21. 4 out of 5

  Maciek

 22. 4 out of 5

  Tomasz

 23. 4 out of 5

  Mariusz

 24. 4 out of 5

  Dawid Sznajder

 25. 5 out of 5

  Lidia

 26. 4 out of 5

  Adam

 27. 4 out of 5

  Żuk

 28. 5 out of 5

  Cezary

 29. 4 out of 5

  Aleksander Dąbrowski

 30. 4 out of 5

  Marcin Bąbrych

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loading...